بررسی تخصصی

نحوه نصب سرور HP در رک

نصب سرور در رک

سرورهای اچ در مدل‌های گوناگونی ارائه می‌شوند؛ معروف‌ترین و پرفروش‌ترین مدل این برند، سرورهای رکمونت هستند که برای نصب در رک طراحی شده‌اند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، استانداردهایی برای نصب سرور در رک تعیین شد که این امر برای افرادی که کار تعمیر، نگهداری و یا گسترش اتاق سرور را انجام می‌دهند از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین اگر از این استانداردها اطلاع دارید، رک کردن سرور کار چندان سختی برای شما نخواهد بود. با یادگیری بهترین روش برای نصب سرور در رک می‌توانید خطر آسیب رساندن به قطعات را کاهش دهید.

نکات مهم قبل از نصب سرور در رک

  • یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هنگام نصب تجهیزات خود در رک، ابتدا سنگین‌ترین تجهیزات را پایین قفسه قرار دهید. باید یک پایه قوی را ایجاد کنید؛ به‌ویژه اگر قرار است تجهیزات زیادی را روی یک قفسه بلند نصب کنید. این نکته همچنین از سنگین شدن و افتادن رک سرور جلوگیری می‌کند.
  • همیشه قبل از راه‌اندازی رک، موجودی دقیق از تجهیزات خود تهیه کنید و آینده را نیز در نظر بگیرید. برای هر مولفه‌ای که ممکن است در آینده تصمیم به خریداری آن بگیرید، یک فضای خالی مشخص کنید.
  • از مشورت کردن با یک متخصص هراس نداشته باشید؛ در صورت عدم تجربه نصب سرور در رک، پرسیدن سوال و دریافت مشاوره می‌تواند از اشتباهات پر هزینه در آینده جلوگیری کند.
  • از قبل یک نمودار از رک و تجهیزاتی که قرار است در آن قرار گیرد، ترسیم کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین پیکربندی را برای تجهیزات شبکه خود در نظر بگیرید.
  • قبل از انجام هرگونه کاری ابتدا اندازه گیری انجام دهید و مطمئن شوید که برای همه تجهیزات خود فضای کافی در نظر گرفته‌اید.
  • با آماده سازی لوازم ضروری مانند پیچ‌های قفسه، واشر، مهره و… تا حد امکان در زمان نصب صرفه جویی کنید.

چگونه سرور را در رک نصب کنیم؟

ابتدا بررسی کنید که آیا سرور شما با رک سازگار است یا خیر. قبل از نصب سرور در رک مطمئن شوید که سرور در رک مناسب قرار می‌گیرد. تلاش برای نصب یک سرور HP در رک نامناسب سبب آسیب‌های بعضا جبران ناپذیری به سرور شما می‌شود.

ریل‌های کشویی پیچ و مهره‌ای را جدا کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید عرض و عمق رک را متناسب با ابعاد سرور خود تنظیم کنید.

مجموعه ریل کشویی را به پایه‌های قفسه وصل کنید. ابتدا پیچ‌ها را در پایه نصب قرار دهید و سپس مجموعه‌ها را وصل کنید. پیچ‌ها را محکم کنید و مطمئن شوید که ریل‌ها به طور ایمن نصب شده‌اند.

نصب سرور در رک

نوار Anti-Tip را گسترش دهید. این یک مرحله ساده است، اما جلوگیری از واژگونی رک که می‌تواند آسیب جدی به سرور وارد کند، بسیار مهم است. سرور را بلند کنید و مطمئن شوید که انتهای پشتی براکت‌های نصب با مجموعه‌های اسلاید در یک راستا قرار دارند. سپس براکت‌های نصب را داخل مجموعه‌ها قرار دهید و سرور را به داخل رک برگردانید.

نحوه نصب سرور اچ پی در رک

بررسی کنید که سرور به طور ایمن در رک نصب شده باشد. مجموعه‌های ریل کشویی باید در جای خود قفل شوند.

بازوی مدیریت کابل را نصب کنید. این یک بخش اختیاری است، اما بسیار مفید است. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که کابل های سرور گیر نمی‌کنند یا فضای کافی برای مانور دادن آنها وجود دارد. cable management arm را جداگانه جمع کنید و سپس آن را در قسمت پشتی ریل سمت چپ قرار دهید.

نصب سرور در رک

پس از نصب بازوی مدیریت کابل، سرور را به آرامی از رک بیرون بیاورید تا به ایستگاه های ریل کشویی برسد. بررسی کنید که بازوی مدیریت کابل به درستی کشیده شده باشد و کابل ها گیر نکرده باشند. سپس سرور را به آرامی در جای خود قرار دهید.

موارد مهم هنگام نصب سرور HP در رک

  • از طبیعی بودن جریان هوا اطمینان حاصل کنید. سرورها به مقدار مشخصی جریان هوا نیاز دارند تا بیش از حد گرم نشوند. نصب نادرست ممکن است جریان هوا را به خطر بیندازد و منجر به اختلال در عملکرد شود.
  • توجه به دما امری مهم در نصب سرور در رک است. اگر سرور در یک رک بسته با سرورهای دیگر نصب شود، ممکن است دمای آن کمی افزایش یابد.
  • کارمندان مرکز داده ممکن است مجبور به نصب سرورها در رک ها شوند، اما مسائل مربوط به مدیریت سرور اغلب در آموزش نادیده گرفته می‌شود. پیروی از رویه‌های صحیح و حفظ ایمنی، سرورها را در وضعیت خوبی نگه می‌دارد، کارگران را ایمن و همه را راضی نگه می‌دارد.

خرید سرور HP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *