در حال نمایش 28 نتیجه

نمایش همه

خرید کارت شبکه سرور HP

کارت شبکه سرور یکی از قطعات سخت‌افزاری مهم سرور بوده که با نام‌های آداپتور شبکه یا NIC نیز شناخته‌ می‌شود. کارت شبکه در سرور وظایف مختلفی را برعهده دارد. یکی از این وظایف برقراری ارتباط سرور با شبکه و به سبب آن ارتباط سرور با سایر دستگاه‌ها است. کارت شبکه سرور همچنین وظیفه تبدیل سیگنال‌های دریافتی از کابل شبکه به فرمت و اطلاعات قابل فهم برای سرور را بر عهده دارد.

کارت شبکه انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. کمپانی اچ پی یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده تجهیزات سرور در جهان است، که آداپتور‌های شبکه قدرتمند را با توجه به نسل سرورهای اچ پی تولید می‌کند.

کارت رابط شبکه HP اطلاعات شما را ایمن می‌کند!

یک NIC اترنت HP اغلب نصب سیستم عامل خراب را مسدود می‌کند و امنیت داده‌ها را افزایش می‌دهد. مدل‌های سازمانی دسترسی مدیریت نشده به مرکز داده شما را از طریق فایروال های سطح سخت افزار محدود می‌کنند. معماری خاص آن‌ها با ثبت تغییرات در گزارش‌های استاندارد سیستم، قابلیت انتقال به‌روزرسانی‌های سیستم‌افزار را فراهم می‌کند. با استفاده از عملکرد Secure Boot، برخی از مدل‌ها از کارت‌های رابط شبکه شما محافظت می‌کنند. این آداپتورهای HP که با ریشه سخت‌افزاری و مکانیزم‌های احراز هویت تعبیه شده‌اند، تمام داده‌های سیستم روی تراشه (SOC) خود را به صورت رمزنگاری تأیید می‌کنند.

انواع کارت‌ شبکه سرور اچ پی

کارت شبکه سرور اچ پی از انواع مختلف سیمی یا کابلی و کارت شبکه وایرلس یا بی‌سیم تقسیم بندی می‌شود. بدون وجود یک آداپتور شبکه امکان اتصال سرور به اینترنت وجود ندارد.

کارت شبکه از لحاظ تعداد پورت و یا سرعت انتقال داده و نسل سرور سازگار با آن نیز به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شود. کارت شبکه 10 گیگ، کارت شبکه چهار پورت، کارت شبکه فیبر نوری سرور HP و یا کارت شبکه سرور HP G8 از انواع پر طرفدار Network Adapter هستند.

با این توضیحات به طور کلی می‌توانیم سه دسته بندی جامع را برای انواع کارت شبکه سرور ارائه دهیم:

کارت شبکه سرور OnBoard

این دسته از آداپتور‌های شبکه به صورت پیشفرض روی مادربرد سرور وجود داشته و از نوع اترنت با سرعت 1Gbps هستند. از سرورهای که کارت شبکه آنبرد در آنها استفاده شده است می‌توان سرورهای تاور اچ پی HPE ProLiant ML350 G10، HPE ProLiant ML350 G9 و همچنین سرور رکمونت HPE ProLiant DL380 G9 را نام برد.

کارت‌ شبکه سرور دو و چهار پورت زیر از سری کارت‌های شبکه On Board اچ پی هستند:

 • HPE Ethernet 331i 4-Port 1Gb
 • HPE Ethernet 1Gb 2-port 361i

کارت شبکه سرور FLR

کمپانی اچ پی برخی سرورهای خود را به گونه‌ای طراحی کرده است، که مجهز به یک اسلات به نام FLR برای نصب کارت شبکه هستند. این اسلات که از نسل هشتم به بعد سرورهای اچ پی مشاهده می‌شود، قابلیت نصب کارت شبکه اترنت و یا کارت شبکه فیبر نوری را دارد. سرور‌های دارای این اسلات تنها می‌توانند از یک کارت شبکه FLR استفاده کنند. برخی از مدل‌های کارت شبکه FLR شامل مدل‌های زیر است:

 • HPE Ethernet 1Gb 4-port 331FLR Adapter
 • HPE Ethernet 1Gb 4-port 366FLR Adapter
 • HPE Ethernet 10/25Gb 2-port 640FLR-SFP28 Adapter
 • HPE FlexFabric 10Gb 2-port 556FLR-SFP+ Adapter

کارت شبکه سرور PCIe

کارت شبکه سرور PCIe ، برای نصب در سرور HP، به اسلات PCIe نیاز دارد و از آنجایی که سرورها معمولا از چندین اسلات یا شیار PCIe بهره می‌برند، امکان نصب چندین کارت شبکه نیز در سرور فراهم خواهد بود. برای کسب و کارهایی که به چندین پورت شبکه نیاز دارند، این دسته از آداپتور‌های شبکه پیشنهاد می‌شود. کارت شبکه HP Ethernet 10Gb 2-port 560SFP+ Adapter نمونه‌ای از آداپتور شبکه PCIe است.

سوالات متداول خرید کارت شبکه سرور HP

کارت شبکه برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

یک NIC امکان اصتال یک کامپیوتر را به یک شبکه فراهم می‌کند. این مدار لایه فیزیکی لازم برای برقراری ارتباط با استاندارد لایه پیوند داده، مانند اترنت یا Wi-Fi را پیاده سازی می‌کند. هر کارت نشان دهنده یک دستگاه است و می تواند جریان داده‌ها را در شبکه آماده، انتقال و کنترل کند.

انواع کارت شبکه موجود در ماهان شبکه ایرانیان

 • کارت شبکه سرور G8
 • کارت شبکه سرور G9
 • کارت شبکه سرور G10
 • کارت HBA سرور HP
 • کارت شبکه فیبر نوری سرور

اترنت چیست؟

اترنت فناوری سنتی برای اتصال دستگاه‌ها در یک شبکه محلی سیمی (LAN) یا شبکه گسترده (WAN) است. این دستگاه‌ها را قادر می سازد از طریق یک پروتکل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که مجموعه‌ای از قوانین یا زبان مشترک شبکه است.

با کارت شبکه چگونه به شبکه متصل می‌شویم؟

کارت های شبکه می‌توانند از طریق یک شبکه با استفاده از یک سوئیچ شبکه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، یا اگر دو کامپیوتر مستقیماً به هم متصل باشند. زمانی که کامپیوترها نیاز به اتصال به شبکه دیگری (به عنوان مثال اینترنت) دارند، باید از یک روتر برای هدایت بسته های شبکه به شبکه صحیح استفاده کنند.

جمع بندی

برای خرید کارت شبکه سرور اچ پی به یاد داشته باشید علاوه بر سرعت انتقال داده و رابط‌های سازگار با سرور باید از سازگاری این قطعه با نسل و معماری سرور نیز مطمئن شوید. برای هر نسل سرور اچ پی می‌توان از کارت شبکه سازگار با آن استفاده کرد که در انواع مختلف کارت شبکه سرور Gen8 ، کارت شبکه سرور Gen9 و کارت شبکه سرور Gen10 عرضه می‌شود.

ماهان شبکه ایرانیان انواع کارت شبکه فیبر نوری سرور HP، کارت شبکه FLR و… را با بهترین قیمت و با گارانتی معتبر تعویض به مشتریان خود ارائه می‌دهد، تا بتوانند خریدی با خیالی آسوده را تجربه نمایند.