در حال نمایش 8 نتیجه

نمایش همه

استوریج HP و یا ذخیره ساز HP چیست؟

امروزه ذخیره سازی داده‌ها برای کسب و کارها و سازمان‌ها بیشتر از قبل از اهمیت فراوانی برخوردار است. بعضی از سازمان‌های بزرگ با حجم عظیمی از اطلاعات روبه‌رو هستند که برای پردازش و حفظ این اطلاعات باید از سرور و استوریج HP یا همان ذخیره ساز hp استفاده کنند. برای ذخیره کردن اطلاعات (بدون در نظر گرفتن فرم دیتا) کاربران به دستگاه های ذخیره سازی مانند ذخیره ساز HP و یا همان استوریج اچ پی نیاز دارند. دستگاه‌های ذخیره سازی داده به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: Direct Area Storage و Network-based Storage

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که اطلاعات را با سرعتی باورنکردنی دریافت و استفاده می‌کنیم. وضعیت آب و هوا به‌صورت لحظه‌ای گزارش می‌شود و سرویس‌های خبررسانی به‌صورت لحظه‌ای درباره وقایعی که در سراسر جهان اتفاق می‌افتد، گزارش می‌دهند. اما تاکنون فکر کرده‌اید که هنگام دریافت اطلاعات و پس از نمایش آن چه اتفاقی می‌افتد؟ شاید تصور کنید که این اطلاعات پس از مدتی ارزش خود را از دست می‌دهند و دور ریخته می‌شوند اما اینطور نیست! کلیه اطلاعات در دستگاه‌هایی با نام استوریج (Storage) ذخیره و نگهداری می‌شوند!

یکی از برندهای معروف و معتبر استوریج ، کمپانی HPE است و استوریج HP در ایران از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. هنگام خرید استوریج HP و ذخیره ساز، برند اچ پی به‌دلیل امنیت بالا، مقیاس پذیری و انعطاف پذیری، بهره‌مندی از تکنولوژی‌های مدرن، تبدیل یه انتخاب اول کاربران شده است.

ویژگی‌های ذخیره ساز hp

اگر با سرور اچ پی آشنایی داشته باشید، می‌دانید که این کمپانی برای طیف مختلف مشتریان خود، مدل‌های گوناگونی را ارائه داده است. استوریج اچ پی هم از این قاعده مستثنی نیست و ذخیره سازهای اچ پی در مدل‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است. استوریج HP برای نگهداری موقت یا دائم اطلاعات به‌صورت ساختار یافته استفاده می‌شود. از مزایای استوریج HP می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارزش خرید بالا نسبت به امکانات و قیمت
 • انعطاف در پیکربندی به‌صورت LFF یا SFF
 • محافظت بالا در برابر هرگونه آسیب به اطلاعات
 • سرعت بالا در انتقال اطلاعات
 • ارائه ظرفیت‌های بالا برای ذخیره سازی داده‌ها
 • دسترسی آسان و بکاپ گیری
 • بهره‌مندی از تکنولوژی‌های روز دنیا

انواع ذخیره ساز hp

SAN Storage چیست؟

سن استوریج اچ پی مخفف Storage Area Network است و این نوع استوریج بیشتر توسط سازمان‌های بزرگ خریداری می‌شود. سن استوریج HP یک شبکه یا زیرشبکه پرسرعت اختصاصی است که مجموعه‌های مشترکی از دستگاه‌های ذخیره‌سازی را به چندین سرور متصل می‌کند. یکی از نگرانی‌هایی که در هر سازمانی وجود دارد، در دسترس بودن و دسترسی آسان به فضای ذخیره سازی است. محاسبات سازمانی مدرن اغلب به سطح بسیار بالاتری از سازماندهی، انعطاف پذیری و کنترل نیاز دارد. فناوری SAN با ارائه یک شبکه مجزا، اختصاصی و بسیار مقیاس پذیر با کارایی بالا طراحی شده برای اتصال تعداد زیادی از سرورها به مجموعه‌ای از دستگاه‌های ذخیره سازی، نیازهای پیشرفته ذخیره سازی سازمانی را برطرف می‌کند. از این‌رو خرید سن استوریج HP می‌تواند گزینه‌ای معقول برای سازمان‌ها باشد.

مزایای خرید سن استوریج اچ پی

سن استوریج HP مجموعه‌ای از هارد دیسک هاست که با پروتکل iSCSI و Fiber Channel روی شبکه اترنت برای ذخیره سازی حجم زیادی از داده‌ها کار می‌کنند. برخی از مزایای خرید SAN Storage اچ پی به شرح زیر است:

 • مدیریت متمرکز ساده
 • در دسترس بودن برنامه بهبود یافته است.
 • SAN ها پردازش‌های ذخیره سازی را از سرورها به شبکه‌های جداگانه منتقل می‌کنند.
 • سن استوریج HP مدیریت ساده‌تر، مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و در دسترس بودن بالا را ممکن می‌سازد.
 • سن استوریج اچ پی با یک کپی از راه دور از داده‌ها در برابر فاجعه و حملات مخرب محافظت می‌کند.
 • سهولت انتقال اطلاعات از یک SAN به SAN دیگر
 • سرعت بالای ذخیره سازی اطلاعات

NAS Storage چیست؟

NAS مخفف Network Attached Storage است که به فارسی “ذخیره ساز متصل به شبکه” معنی می‌شود. نس استوریج اچ پی با پروتکل CIFS و NFS کار می‌کند و آرایه‌ای از هارد دیسک ها را کنار هم قرار می‌دهد تا فرآیند ذخیره سازی اطلاعات را انجام دهد. دستگاه‌های NAS معمولاً صفحه‌کلید یا نمایشگر ندارند و با یک ابزار مبتنی بر مرورگر پیکربندی و مدیریت می‌شوند. هر NAS به عنوان یک گره شبکه مستقل در شبکه LAN قرار دارد که با آدرس IP منحصر به فرد خود تعریف می‌شود.

کاربرد نس استوریج HP

هدف از خرید نس استوریج HP این است که به اشتراک گذاری فایل‌ها موثرتر شود؛ در واقع با خرید NAS Storage فایل‌ها به‌سادگی بین کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود. این ذخیره ساز برای تیم های توزیع شده‌ای که نیاز به دسترسی از راه دور دارند یا در مناطق زمانی مختلف کار می‌کنند، مفید است. NAS به یک روتر بی‌سیم متصل می‌شود و دسترسی به فایل‌ها از هر سیستمی را با اتصال به شبکه آسان می‌کند. سازمان‌ها معمولاً یک ذخیره ساز NAS را به عنوان یک فایل ذخیره‌سازی یا پایه‌ای برای یک ابر شخصی یا خصوصی مستقر می‌کنند.

مزایای خرید نس استوریج اچ پی

هر کسب و کار و سازمانی نیاز به یک راه حل قابل اعتماد برای ذخیره سازی داده‌ها دارد. راه حل های ذخیره سازی داده‌ها عمدتاً Local یا مبتنی بر ابر هستند. یک استوریج NAS در سراسر یک شبکه ارتباط دارد، به این ترتیب تعداد زیادی از رایانه‌های شخصی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند، مشروط بر اینکه در همان شبکه باشند. برخی از مزایای نس استوریج HP به شرح زیر است:

 • پشتیبان‌گیری و بازیابی آسان داده‌ها
 • هزینه کمتر؛ می‌تواند به طور قابل توجهی فضای تلف شده را نسبت به سایر فناوری‌های ذخیره سازی مانند SAN کاهش دهد.
 • متمرکز کردن ذخیره سازی داده‌ها به روشی ایمن و قابل اعتماد برای کاربران و مشتریان مجاز شبکه
 • اجازه دسترسی به داده‌ها در سراسر شبکه، از جمله برنامه‌های کاربردی مبتنی بر ابر و داده‌ها را می‌دهد.
 • NAS به شما این امکان را می‌دهد که به فایل‌های خود در هر کجا و در هر زمان دسترسی داشته باشید.
 • سیستم‌های NAS مقیاس‌پذیر بوده و به راحتی قابل گسترش‌اند، بنابراین می‌توانید با افزایش نیاز خود، فضای ذخیره‌سازی را اضافه کنید.
 • از آنجایی که دستگاه‌های NAS اغلب به شبکه متصل هستند، کمتر تحت تأثیر قطع برق یا سایر مشکلات قرار می‌گیرند. این ویژگی استوریج نس را به گزینه‌ای ایده‌آل برای ذخیره اطلاعات مهم تبدیل می‌کند.

DAS Storage چیست؟

Direct Attached Storage یک سیستم ذخیره سازی دیجیتال است که می‌تواند مستقیم به رایانه شخصی، ایستگاه کاری یا سرور متصل شود، اما به شبکه متصل نیست. توجه داشته باشید که DAS فقط به یک رایانه یا سرور متصل است، از این‌رو برای رایانه‌های دیگر قابل دسترسی نیست مگر اینکه از طریق رایانه میزبان به دس استوریج متصل شوند. یک سیستم DAS معمولی از یک دستگاه ذخیره‌سازی داده مانند یک انکلوژر با تعداد زیادی هارد ساخته شده است که مستقیماً از طریق یک آداپتور گذرگاه میزبان (Host Bus Adapter) به رایانه متصل می‌شود، که در گذشته SCSI بود، اما امروزه اغلب eSATA، SAS یا کانال فیبر. مهمترین تمایز بین DAS و NAS این است که بین رایانه و DAS هیچ دستگاه شبکه‌ای مانند هاب، سوئیچ یا روتر وجود ندارد.

کاربرد دس استوریج HP

یکی از کاربردهای DAS این است که می‌توان از این سیستم به‌عنوان فایل سرور در مشاغل و کسب و کارهای کوچک تا متوسط و به‌عنوان ذخیره سازی خصوصی متصل به سرورهای اختصاصی در دیتاسنترها استفاده کرد. زمانی که کارایی بالا و حجم زیادی از ظرفیت ذخیره سازی مورد نیاز است، خرید دس استوریج اچ پی می‌تواند گزینه‌ای منطقی باشد.

مزایای خرید دس استوریج اچ پی

 • امنیت داده‌ها و تحمل خطا
 • افزایش ظرفیت ذخیره سازی
 • راه اندازی، پیکربندی و دسترسی به DAS ساده است.
 • DAS به شبکه متصل نیست، پس سرعت خواندن / نوشتن داده‌ها بالاست و تحت تأثیر ازدحام شبکه یا مشکلات اتصال قرار نمی‌گیرد.
 • DAS در مقایسه با NAS و SAN بسیار مقرون به صرفه است؛ تنها کافی است در صورت نیاز هارد دیسک و درایو انکلوژر خریداری کنید.
 • هزینه کمتری نسبت به راه حل‌های ذخیره سازی دیگر مانند NAS و SAN دارد که برای اجرا و مدیریت دستگاه ها به سخت افزار و نرم افزار نیاز دارند.

خرید استوریج HP

قیمت استوریج HP