در حال نمایش 14 نتیجه

نمایش همه

خرید کارت گرافیک سرور GPU

سرور GPU نوعی سرویس محاسباتی با کارت GPU است که محاسبات سریع، پایدار و منعطف را ارائه می‌دهد و در سناریوهای کاربردی مختلف مانند رمزگذاری و رمزگشایی ویدیو، یادگیری عمیق، محاسبات علمی و غیره استفاده می‌شود. به دلیل پردازش تصویر عالی آن توانایی و عملکرد محاسباتی کارآمد، سرورهای GPU در محصولات سرور به ویژه در عملکرد محاسباتی بسیار رقابتی هستند.

گرافیک سرور چیست؟

سرورهایی که روی ان‌ها کارت گرافیک نصب است، به سرورهای GPU معروف هستند. همانطور که از نامشان پیداست، سرورهایی مملو از کارت‌های گرافیکی هستند که برای مهار این قدرت پردازش خام طراحی شده‌اند. با استفاده از یک فرآیند داخلی، CPU می‌تواند وظایف خاصی را به GPU ها واگذار کند و عملکرد را افزایش دهد. طی این واگذاری عمده کار اصلی روی داده توسط GPU انجام می‌پذیرد و سی پی یو کار نظارت را برعهده خواهد داشت. در این‌صورت بار کاری پردازنده کمتر خواهد شد و می‌تواند به کارهای دیگر برسد.

آیا سرورهای اچ پی دارای گرافیک جداگانه هستند؟

اکثر سرورها دارای کارت گرافیک جداگانه نیستند و تصویر خروجی با پورت‌های روی مادربرد انتقال پیدا می‌کند. اگر به‌علت نیازمندی خاصی سرور اچ پی را خریداری کرده باشید، مثل پیاده سازی VDI باید کارت VGA را به‌صورت جداگانه خریداری کنید.

بهترین کارت گرافیک برای پروژه‌ها در مقیاس بزرگ

در این قسمت چند عدد کارت گرافیک سروری و بسیار گران‌قیمت برای سرورهای HP آورده شده است:

  • NVIDIA Tesla A100
  • NVIDIA Tesla V100
  • NVIDIA Tesla P100
  • NVIDIA Tesla K80

چرا از GPU در سرور HP استفاده می شود؟

GPU ها برای تولید و رندر ورودی اطلاعات توسط سیستم استفاده می‌شوند. سرورهای GPU اساساً با جداسازی بیشتر وظایف به کاهش بار کاری CPU کمک می‌کنند. اساساً پردازش گرافیکی برای CPU ها کاهش می یابد. این نه تنها احساسات بصری را بهبود می‌بخشد، بلکه بار کلی کار کامپیوتر را نیز کاهش می‌دهد.

آیا سرورها از CPU یا GPU استفاده می‌کنند؟

GPU ها می توانند داده‌ها را چندین مرتبه سریعتر از یک CPU به دلیل موازی سازی گسترده پردازش کنند، GPU ها به اندازه CPU ها همه کاره نیستند. CPUها دارای مجموعه دستورالعمل‌های بزرگ و گسترده‌ای هستند که هر ورودی و خروجی یک کامپیوتر را مدیریت می‌کنند، کاری که یک GPU نمی‌تواند انجام دهد. در یک محیط سرور، ممکن است 24 تا 48 هسته CPU بسیار سریع وجود داشته باشد. افزودن 4 تا 8 پردازنده گرافیکی به همین سرور می‌تواند تا 40000 هسته اضافی را فراهم کند. سرورها بدون CPU نمی‌توانند کار کنند، در حالی که GPU در سرورهای با کارایی بالا در مراکز داده و برنامه‌های کاربردی پردازش داده با چگالی بالا استفاده می‌شود.

مزایای خرید کارت گرافیک سرور برای کسب و کار شما

  • افزایش عملکرد محاسباتی: کارایی سخت افزار تأثیر زیادی بر تجربه کاربر و عملکرد کلی یک وب سایت یا برنامه سازمانی دارد. استفاده از سرورهای GPU نه تنها می تواند کارایی عملیات شرکت ها را بهبود بخشد، بلکه تجربه کاربری را نیز بهبود می‌بخشد و مزایایی را برای شرکت ها به ارمغان می‌آورد.
  • انعطاف پذیری و ثبات: چه از یک سرور ابری یا یک سرور فیزیکی استفاده شود، مشتریان می‌توانند پیکربندی و تعرفه سرور را با توجه به نیاز خود انتخاب کنند.
  • مدیریت کارها: عملیات یا برنامه وب سایت شرکت‌ها باید بر روی عملکرد اصلی متمرکز شود، در حالی که عملیات اضافی که در اولویت نیستند می‌توانند به یک سرور GPU توزیع شوند.
  • آموزش هوش مصنوعی: اگر شرکت‌ها به کارهای آماری و مستقل نیاز داشته باشند، سرورهای GPU به آنها کمک می‌کنند تا پیشرفت‌های الگوریتمی و هوش مصنوعی را تقویت کنند.
  • حفاظت از DDoS اگر از سرویس‌های میزبانی سرور ابری GPU استفاده می‌کنید، فناوری مدرن می‌تواند فرآیند عملکرد ایمن و قابل اعتماد را تضمین کند و از نفوذ غیرضروری برای جلوگیری از از دست رفتن داده‌های مهم جلوگیری کند.