در حال نمایش 14 نتیجه

نمایش همه

هیت سینک سرور HP

یکی از نکات مهم در افزایش طول عمر سرورها و حفظ سرعت و کارایی آن‌ها، گرم نشدن بیش از حد است. همانطور که می‌دانید پردازنده قلب یک سرور است و عملیات پردازشی سنگینی را اجرا می‌کند. از این رو هیت سینک HP به خنک شدن پردازنده کمک شایانی می‌کند و به آن اجازه می‌دهد تا چندین برنامه را همزمان و بدون مشکل اجرا کند.

با اینکه در طراحی و تولید هیت سینک سرور (Heat Sink) تکنولوژی خاص و منحصربه‌فردی استفاده نشده است؛ ولی وجود هیت سینک در تجهیزات الکترونیکی بسیار مهم است. در واقع هیت سینک سرور HP یک قطعه فلزی است که گرمای پردازنده را دریافت و از طریق فن سرور HP به خارج منتقل می‌کند.

هیت سینک سرور

بدون وجود هیت سینک اچ پی، پردازنده سرور شما در معرض خطر داغ شدن بیش از حد است که می‌تواند کل سیستم شما را از بین ببرد و هزینه هنگفتی روی دست شما بگذارد!

نحوه کار هیت سینک به چه صورت است؟

برای درک بهتر عملکرد Heat Sink می‌توانید آن را مانند رادیاتور ماشین در نظر بگیرید. همانطور که رادیاتور گرما را از موتور ماشین می‌گیرد، هیت سینک HP هم گرما را از پردازنده می‌گیرد و آن را خنک می‌کند. به طور دقیق‌تر این فرآیند را برای شما توضیح می‌دهیم:

رسانش گرمایی روشی است که گرما وارد یک جسم جامد می‌شود و زمانی اتفاق می‌افتد که دو جسم با دمای متفاوت با یکدیگر تماس پیدا کنند. در نقطه‌ای که این دو جسم به‌هم می‌رسند، مولکول‌های جسم گرم که سرعت حرکت بیشتری دارند، با مولکول‌های جسم سرد که آهسته‌تر حرکت می‌کند، برخورد می‌کنند. با این اتفاق انرژی از مولکول‌های جسم گرم به مولکول‌های جسم سرد منتقل می‌شود. این انتقال تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که دو جسم هم دما شوند و به تعادل گرمایی برسند.

به این ترتیب است که هیت سینک گرما را از پردازنده دور می‌کند و باعث حفظ کارایی و عملکرد آن می‌شود.

Heat Sink از چه فلزی ساخته می‌شود؟

هیت سینک سرور HP معمولا از فلز مس و آلومینیوم ساخته می‌شود. این دو فلز می‌توانند به‌عنوان رسانای حرارتی عمل کنند و گرما را از CPU بگیرند.
آلومینیوم یک فلز ارزان قیمت و سبک است و عدد رسانایی حرارتی آن 235W/mK است. هر چه عدد رسانایی حرارتی یا همان thermal conductivity بیشتر باشد، آن فلز می‌تواند گرمای بیشتری را هدایت کند.

مس نیز دارای رسانایی حرارتی 400W/mK است ولی از آلومینیوم سنگین‌تر و گران‌تر است.

پس از انتقال گرما به هیت سینک، نوبت فن سرور می‌رسد تا هوای گرم را به خارج سرور هدایت کند.

قیمت هیت سینک سرور HP

هیت سینک های موجود در ماهان شبکه ایرانیان تست های کنترل کیفی را گذرانده‌اند و دارای گارانتی طلایی هستند. شما مشتریان عزیز می‌توانید با توجه به مدل سرور خود، هیت سینک متناسب با آن را خریداری کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید، کارشناسان ما همواره پاسخگوی شما هستند. کافی است تا با شماره 02191008413 تماس بگیرید.

سوالات مهم درباره هیت سینک سرور HP

هیت سینک چگونه کار می‌کند؟

هیت سینک (Heat Sink) گرما را از پردازنده می‌گیرد و توسط فن آن را به خارج منتقل می‌کند. بدون هیت سینک تمامی وسایل الکترونیکی خیلی سریع داغ می‌شوند و در نتیجه نیاز به تعمیرات پر هزینه دارند.

چرا استفاده از هیت سینک بسیار مهم است؟

هیت سینک به خنک نگه داشتن پردازنده و سایر قطعات سرور کمک می‌کند و آن‌ها را از گرم شدن بیش از حد ایمن نگه می‌دارد.

بهترین نوع هیت سینک کدام است؟

Heat Sink هایی که از آلومینیوم ساخته شده‌اند به دلیل وزن سبک، قیمت پایین و رسانایی حرارتی عالی، بهترین گزینه برای خرید هستند.

آیا وجود هیت سینک کفایت می‌کند و نیازی به خرید فن نیست؟

خیر! هیت سینک و فن در کنار هم می‌توانند گرمای پردازنده را از داخل سرور خارج کنند. هیت سینک گرما را از دستگاه می‌گیرد و فن جریان هوا را فراهم می‌کند.