در حال نمایش 14 نتیجه

نمایش همه

فن سرور HP

فن سرور HP یکی از محصولات سخت افزاری مهم و کلیدی بوده که جز سیستم Cooling سرور محسوب می‌شود. این قطعه بر اساس نسل سرور و همچنین کانفیگ انتخابی آن متفاوت خواهد بود. کمپانی اچ پی با توجه به همین موضوع و بر اساس نیاز کاربران فن‌های سرور را در ظرفیت‌های مختلف طراحی و تولید کرده است. فن سرور هوا را به داخل سرور می‌کشاند و به کمک پره‌هایی که دارد این هوا را به سمت قطعات سرور پرتاب می‌کند تا گرما را از آن‌ها دور کند.

فن سرور HP

فن سرور چیست؟

فن سرور اچ پی معمولا از قابلیت Hot Plug برخوردار بوده و بدون نیاز به خاموش کردن سرور می‌توان آن‌ها را تعویض و یا جایگزین کرد. کمپانی HPE برای اطلاع کاربران از وضعیت سلامت فن، آن‌ها را به سنسورهای خاصی مجهز کرده است. با وجود نیز سنسور‌های هوشمند می‌توان پیش از خراب شدن فن و از کار افتادن آن نسبت به رفع ایراد یا تعویض آن اقدام نمود. فن سرور با خنک و در جریان نگه داشتن هوا در سرور، به افزایش طول عمر قطعات کمک شایانی خواهد کرد.

اهمیت وجود فن سرور

سرورها به نحوی طراحی شده‌اند که 7/24 کار کنند. استفاده مداوم از سرور و بار زیاد کاری سبب تولید گرما داخل قطعات سرور می‌شود. اگر این گرما خارج نشود، علاوه‌بر خرابی قطعات شاهد افزایش مصرف انرژی نیز خواهیم بود. سرور اگر به‌درستی خنک نشود، ممکن است با مشکلات جدی و گاهی جبران ناپذیر مواجه شود. فن یکی از قطعات حیاتی سرور است که برای خنک کردن و جلوگیری از خرابی قطعات سرور استفاده می‌شود.

انواع فن سرور HP

همانطور که اشاره کردیم بر اساس نسل سرور و همچنین تجهیزات به کار رفته در پیکربندی آن، فن سرور انتخاب می‌شود. فن‌ها را بر اساس قدرت و عملکرد آنها نیز می‌توان دسته بندی کرد، فن Standard و فن High Performance از دسته بندی این محصول بر اساس کارایی و عملکرد هستند. تعداد سی پی یو سرور، رم، هارد و سایر تجهیزات سرور اچ پی در انتخاب تعداد فن و قدرت آن تأثیرگذار هستند. فن سرور رکمونت و فن سرور Tower اچ پی نیز از انواع دیگر دسته بندی این محصول هستند.

فن سرور نسبت به فن سیستم‌های معمولی از قدرت دمندگی بالاتر برخوردار بوده و معمولا برای انجام عملیات خنک سازی بعد از هارد سرور اچ پی بر روس شاسی نصب می‌شود.

در برخی نسل‌های سرور اچ پی می‌توان از تعداد 8 فن نیز بهره برد. به عنوان مثال سرور HPE ML350 gen9 یکی از سرورهای قدرتمند ایستاده اچ پی است که در صورت پیکربندی قدرتمند، قابلیت پشتیبانی از تعداد 8 فن اچ پی را خواهد داشت. فن سرورهای رکمونت نیز شامل فن سرور نسل Gen5 تا فن سرور نسل Gen10و Gen10 Plus خواهد شد. فن سرور DL360 G8، که از سری فن‌های DL نسل هشتم اچ پی است، از پر‌فروش‌ترین‌های این دسته از محصولات است و به صورت هات پلاگ طراحی شده است.

خرید و قیمت فن سرور HP

خرید فن سرور HP باید بر اساس نیاز کاربران و نسل سرور انجام گیرد. در هنگام خرید این محصول باید به نو یا استوک بودن آن نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. فن از قطعات مهم سرور است که در صورت وارد شدن آسیب به آن، سایر قطعات سرور نیز دچار مشکلات اساسی خواهند شد. از سوی دیگر بازدهی و مصرف انرژی نیز به انتخاب فن سرور وابسته است.

برای استعلام قیمت فن سرور اچ پی حتما با کارشناسان فروش ما در ماهان شبکه ایرانیان تماس بگیرد. آنها با کمال میل شما در خرید این محصول راهنمایی خواهند کرد. در ضمن در سایت ما نیز تمام مدل‌های پر کاربرد فن سرور اچ پی قابل مشاهده و مقایسه بوده، تا خریدی مطمئن را تجربه نمایید. برای خرید فن سرور مناسب بهتر است با کارشناسان فنی این حوزه مشورت نمایید و پس از بررسی‌های لازم نسبت به خرید اقدام کنید.