در حال نمایش 5 نتیجه

نمایش همه

خرید ریل کیت سرور HP

تا به حال برای خرید سرور اچ پی رکمونت با یکی از فروشندگان تماس گرفته‌اید؟ اگر این کار را انجام داده باشید حتما اسم ریل کیت سرور HP به گوشتان خورده است. اگر به فضای رک دقت کرده باشید، می‌بینید که تعدادی سرور داخل این محفظه قرار دارد اما این سرورها چگونه در رک جایگذاری می‌شوند؟ اینجاست که ریل کیت سرور به کمک شما می‌آید! ریل کیت همان قطعه‌ای است که سرور برای اتصال به رک نیاز دارد. ریل کیت سرور انواع مختلفی دارد و هنگام خرید ریل کیت باید به مدل سرور خود دقت کنید تا مشکلی پیش نیاید.

انواع ریل کیت سرور

ریل کیت سرور HP قطعه‌ای پرکاربرد و مهم بوده که وظیفه نگهداری سرور در داخل رک را بر عهده دارد. ریل کیت سرور از دو قسمت تشکیل شده‌است، برای استفاده از آن، قسمت ثابت این قطعه را به بدنه سرور متصل کرده و قسمت دوم را به رک وصل می‌کنند. به ایت ترتیب قسمت به راحتی در فضای رک به صورت کشویی قرار می‌گیرد.

ریل کیت متناسب با نسل سرور در اندازه و انواع مختلف طراحی می‌شود. به کلی کلی ریل کیت سرور اچ پی، در دو نوع ثابت و کشویی تولید شده‌اند. که هر کدام ویژگی‌های خاصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

در دو نوع Rail Kit، علاوه بر نگهداری سرور در داخل رک و مهیا کردن فضای برای قرار دادن سرورهای بیشتر، امنیت سرور را نیز تأمین می‌کنند. از ریل کیت‌های پرکابرد تولید شده توسط کمپانی اچ پی می‌توانیم به ریل کیت سرور HP ProLiant DL380 G10 و یا ریل کیت سرور HP 2U Easy install rail kit اشاره کنیم.

ریل سرور G8

اگر شما سرور New خریداری کنید نیازی به خرید ریل کیت G8 نخواهید داشت چون روی تمامی سرورهای نو این قطعه وجود دارد. حال ممکن است مشکلی برای این قطعه به‌وجود آمده باشد یا سروری که شما خریداری کرده‌اید، استوک و یا دست دوم باشد. در این زمان شما نیاز به خرید ریل کیت G8 دارید تا بتوانید سرور DL380 G8 و یا DL360 G8 خود را در محفظ رک قرار دهید.

ریل سرور G9

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، ریل کیت قطعه‌ای نیست که جداگانه خریداری شود و جزئی از پکیج محصول محسوب می‌شود. حال اگر به هر دلیل نیاز به خرید ریل سرور G9 داشتید، تمامی مدل‌های سرور G9 در سایت ماهان شبکه ایرانیان موجود است. ریل سرور G9 دو نوع ثابت و کشویی دارد که نوع کشویی آن بسیار محبوب و پرفروش است. ریل سرور یک قطعه مهم است که سرورها را در جای خود محکم نگه می‌دارد. قیمت ریل کیت سرور G9 تفاوتی با قیمت ریل G8 ندارد و هر دو در یک رنج قیمت هستند.

ریل سرور G10

قیمت ریل سرور G10 کمی گران‌تر از دو نسل قبلی است. سرورهای G10 جدیدترین نسل سرور اچ پی هستند و به ندرت می‌توانید سرور دست دوم G10 را پیدا کنید. از این رو به احتمال قوی سرور DL380 G10 و سرور DL360 G10 شما New بوده و ریل سرور G10 جزئی از پکیج خریداری شده است ولی اگر به هر دلیلی نیاز به خرید ریل کیت سرور G10 به‌صورت جداگانه داشتید، می‌توانید به راحتی از سایت ماهان شبکه ایرانیان این قطعه را خریداری کنید.

قیمت ریل کیت سرور HP

قیمت ریل کیت سرور HP با توجه به نسل سرور و مدل آن متفاوت خواهد بود. قیمت این محصول با توجه به آنکه قطعه‌ای جانبی در سرور محسوب می‌شود، از نظر کاربران نسبتاً بالا به نظر می‌رسد. اما با توجه به کاربرد این محصول و همچنین اهمیت آن در نگهداری سرور نباید نسبت به خرید آن تعلل کرد.

برای خرید ریل کیت سرور اچ پی، با قیمت منصفانه و متناسب با مدل سرور خود می‌توانید به سایت ماهان شبکه ایرانیان مراجعه نمایید. به علاوه کارشناسان فروش ما آماده ارائه مشاوره لازم در خصوص خرید این محصول به کاربران گرامی هستند.

در پایان لازم است یادآوری کنیم در هنگام خرید این محصول حتما به اندازه رک، فرم فکتور سرور، همچنین انتخاب نوع ریل کیت کشویی یا ثابت دقت لازم را داشته باشید.

نصب ریل کیت سرور HP

برای نصب ریل کیت در 5 مرحله ابتدا مطمئن شوید تجهیزات زیر را در اختیار دارید:

  • پیچ گوشتی T-15 Torx
  • سینی سرور
  • ریل رک چپ و راست

طبق مراحل زیر اقدام به نصب ریل کیت کنید:

1. مجموعه‌های ریل را جدا کنید. ریل داخلی را کاملا بیرون بکشید. زبانه رهاسازی سفید را در جهت نشان داده شده در عکس بلغزانید و نگه دارید و سپس ریل کشویی داخلی را از ریل نصب بیرونی جدا کنید. برای ریل دیگر هم این کار را تکرار کنید.

ریل کیت سرور HP

نصب ریل کیت سرور اچ پی

2. ریل‌های کشویی را روی سینی سرور نصب کنید و بریدگی‌های روی ریل را با پین کناری تراز کنید. ریل را به سمت پشت سینی بلغزانید تا در جای خود قفل شود.

نصب ریل کیت سرور

نصب ریل کیت سرور

3. نشانگرهای جهت‌گیری را روی ریل‌های نصب شده قرار دهید. انتهای جلوی ریل‌ها با کلمه Front مشخص شده است. حرف L نشان‌دهنده سمت چپ و حرف R نشان‌دهنده سمت راست است.

خرید ریل کیت سرور HP

نصب ریل کیت سرور

4. ریل را به ستون‌های رک ببندید و براکت نگهدارنده عقب را جمع و نگه دارید. گیره‌های روی فلنج را وارد سوراخ‌های رک کنید. براکت نگهدارنده عقب را رها کنید. سپس براکت نگهدارنده جلویی را جمع کنید و نگه دارید. میخ های روی فلنج را در سوراخ‌های رک قرار دهید. براکت نگهدارنده جلویی را آزاد کنید.
مطمئن شوید که هر دو ریل در یک موقعیت عمودی در دو طرف قفسه نصب شده باشند.

خرید ریل کیت سرور

ریل کیت سرور چیست

5. سینی سرور را به داخل رک بکشید. هنگامی که سینی به درستی قرار گیرد، از ریل‌ها یک صدای کلیک می‌شنوید و نشان‌دهنده این است که ریل ها به درستی در جای خود قفل شده‌اند.

قیمت ریل کیت سرور HP

آموزش نصب ریل کیت سرور

در صورت وجود هرگونه سوال میتوانید از کارشناسان ماهان شبکه ایرانیان مشاوره رایگان دریافت کنید.