بررسی تخصصی

پشتیبانی سرور کارکرده

خدمات گارانتی و پشتیبانی سرور

با گذشت زمان و بالا رفتن قیمت ها نسبت به گذشته، فروش و ارائه سرور های اچ پی دست دوم و کارکرده با استقبال بیشتری روبه رو شده است. همچنین با افزایش قیمت قطعات سرور HP ، تمایل کاربران به سمت خرید و فروش سرورهای دست دوم اچ پی بیشتر و بیشتر شده است و ماهان شبکه ایرانیان برای پاسخگویی به نیاز مشتریان خود، تمام سرورهای اچ پی و قطعات مورد نیاز مشتریان خود را چه به‌صورت دست دوم و چه به‌صورت NEW ارائه می‌دهد. در این میان یک نکته بسیار مهم وجود دارد، خدمات پشتیبانی سرور و گارانتی! در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید…

اهمیت خدمات پشتیبانی سرور ها

هنگامی که یک شرکت زیرساخت شبکه خود را ارتقا می‌دهد، فقط نصب سرور و قطعات و سپس فراموش کردن آن ها کافی نیست. زیرا اگر یک کسب و کار پشتیبانی سرور را در نظر نگیرد، در صورت بروز مشکل می‌تواند مشکلات پیچیده با هزینه بالا به وجود بیاورد که ضرر و زیان بسیاری را به کسب و کار وارد می‌کند. پس برای شرکت های معتبر با زیر ساخت مناسب، پشتیبانی از این مشکلات یک مسئولیت جدی می‌باشد.

خدمات پشتیبانی سرور

خوشبختانه، یک متخصص معتبر سخت افزار تعمیر شده، قراردادهای تعمیر و نگهداری را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد و یا یک پیمانکار طرز تعمیر و نگهداری OEM را به خریدار منتقل می‌کند. یک شرکت می‌تواند برنامه تعمیر و نگهداری خود را سفارشی کند تا در صورت نیاز پاسخگو باشد و وظایف خاصی را به متخصصان تعمیر و نگهداری محول کند. یک شرکت همچنین می‌تواند وظایف خاصی را که معمولاً به یک بخش فناوری اطلاعات داخلی واگذار می‌شود، به کارشناسان مربوطه بسپارد، که ممکن است برای مشاغل کوچکتر ضروری باشد.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید سرور HP

انواع خدمات پس از فروش یا پشتیبانی سرور

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که کسب و کار ها می‌توانند چه نوع پشتیبانی سرور را از یک کارشناس تعمیر سخت افزار دریافت کند؟

خدمات پشتیبانی سرور

چندین سطح از پشتیبانی و کمک وجود دارد که یک شرکت می‌تواند از یک ارائه دهنده تعمیر و نگهداری دریافت کند که این شامل:

1.تعمیر و نگهداری روز بعد

برای سخت افزارهایی که دارای اولویت پایین هستند، یک قرارداد تعمیر و نگهداری که پشتیبانی و کمک از روز بعد خرید محصول را شامل می‌شود ، شاید زیاد به گوشتان خورده باشد. این هم چنین برای سخت افزاری که پایدار هستند یا دارای امنیت بالا می‌باشند، انتخاب ایده آلی است.

2.تعمیر و نگهداری روزانه کاری

برای سخت افزار هایی با اولویت بالاتر که یک شرکت نمی‌تواند در صورت بروز مشکل برای مدت طولانی آن سخت افزار را نداشته باشد یا دست بدهد، یک قرارداد تعمیر و نگهداری تنظیم می‌شود که تعمیر و نگهداری روزانه را در ساعات کاری عادی ارائه می‌دهد که این می‌تواند بیشتر مشکلات را برطرف کند. با این حال، متخصصان تعمیر و نگهداری فقط در ساعات کاری بر روی سخت افزار کار می‌کنند، بنابراین اگر مشکلی خارج از ساعات کاری وجود داشته باشد، یک کسب و کار در طول تولید با خطر خرابی مواجه خواهد شد.

3.نگهداری برنامه های کاربردی و حیاتی

سخت افزارهای با اولویت بالا که از بخش‌های بزرگی از شبکه پشتیبانی می‌کنند، باید نزدیک به 100 درصد آپ تایم ارائه دهد. نگهداری برنامه‌های کاربردی و حیاتی زمان پاسخگویی را در چهار ساعت یا کمتر را تضمین می‌کنند و تکنسین‌ها تا زمانی که مشکل برطرف نشود، روی آن کار خواهند کرد. با نگهداری برنامه‌های کاربردی و حیاتی، یک کسب و کار می‌تواند در هر زمانی پاسخ دریافت کند حتی اگر خطا در نیمه‌های شب رخ دهد.

گارانتی و پشتیبانی شرکت ها

خدمات پشتیبانی سرور

البته پشتیبانی سرور استوک چیزی فراتر از پاسخگویی به یک نقص فنی است. پشتیبانی شامل وظایف نگهداری ضروری مانند پشتیبان‌ یا گرفتن بک آپ از داده‌ها و اطلاعات، دانلود و نصب افزونه ها و حفظ داده‌ها و اطلاعات شرکت در صورت نیاز به بازیابی پس از یک شکست فاجعه‌بار است. در بیشتر موارد، کسب و کارها این وظایف را به تکنسین‌های فناوری اطلاعات خود محول می‌کنند، اما کسب و کارهای کوچکتر ممکن است منابع لازم برای نگهداری کارمندان فناوری اطلاعات داخلی را نداشته باشند.

خرید با اطمینان و پشتیبانی مناسب

برای این مشتریان، یک فروشنده سخت افزار مورد اطمینان اغلب می‌تواند با مشتریان خود برای کمک به تعمیر و نگهداری اولیه و پشتیبانی و بک آپ گیری از داده ها کار کند. هم چنین مراکز داده ای وجود دارند که سخت افزار را در خارج از سایت قرار می‌دهند و وعده بیش از 99 درصد آپ تایم را می‌دهند. در این موارد اگر مشکلی در سخت افزار وجود داشته باشد، تکنسین های مرکز داده می‌توانند بلافاصله پاسخ دهند و آن را بر طرف کنند.

خرید سخت افزار تنها اولین قدم در ارتقاء زیرساخت شبکه است. پشتیبانی از سرور چیزی است که شبکه را راه‌اندازی می‌کند و بسیار مهم است پس یک شرکت باید هنگام جستجوی فروشنده سخت‌افزار همه موارد و جوانب را به دقت در نظر بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *