بررسی تخصصی

در مورد قفل در سرور اچ پی بیشتر بدانید!

در این مقاله می‌خواهیم به دو مورد پیش پا افتاده در سرورهای اچ پی اشاره کنیم که ممکن است خیلی از شما دوستان و یا کارشناسان IT در مورد آن اطلاعی نداشته باشید. یکی از مشکلاتی که بارها توسط مشتریان ماهان شبکه ایرانیان عنوان شده است، عدم آشنایی با قفل‌های سخت افزاری روی سرور اچ پی و همچنین جلوی سرور است.

اگر دقت کرده باشید در تمامی نسل‌های سرور اچ پی، یک قفل روی کیس سرور قرار دارد که به‌وسیله یک اهرم کوچک این قفل باز و بسته می‌شود. تا نسل 8 سرورهای اچ پی این اهرم روی سرور قرار داده می‌شد؛ اما از نسل 9 به بعد این پیچ‌گوشتی از روی سرور برداشته شد. بسیاری از فروشندگان سرورهای HP برای این‌که خدمات پس از فروش و گارانتی را به مشتریان عرضه کنند، این پیچ سخت افزاری کوچک را قفل می‌کنند و روی آن لیبل شرکت خود را قرار می‌دهند تا مشتری در طول یکسال در سرور را باز نکند و داخل سرور را دستکاری نکند!

قفل سرور اچ پی

مشکل اساسی زمانی اتفاق می‌افتد که برای باز کردن کیس سرور تنها باید از همان آچار مخصوص استفاده کنید؛ اما مشتری که اطلاعات خاصی از در کیس سرور ندارد؛ به‌زور می‌خواهد در سرور را باز کند که همین امر سبب شکسته شدن قفل روی بدنه سرور می‌شود که روی گارانتی و موارد دیگر تاثیرگذار است.

مورد دومی که می‌خواهیم در این مطلب به آن اشاره کنیم، ضرورت وجود بزل کیت روی سرور است. بزل کیت جلوی سرور را قفل می‌کند و از دسترسی غیرمجاز به هارد سرور جلوگیری می‌کند. توجه داشته باشید که بزل کیت یا همان پنل جلوی سرور به‌صورت جداگانه فروخته می‌شود. اگر سرور شما قرار است در دیتاسنتر نصب شود، حتما به شما توصیه می‌کنیم خرید بزل کیت سرور hp را جدی بگیرید تا بتوانید جلوی سرور را قفل کنید. البته دسترسی غیرمجاز به سرور در هر مکانی می‌تواند اتفاق بیوفتد.

بزل کیت سرور hp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *