بررسی تخصصی

چرا یک سوپرمارکت به یک سرور با ظرفیت ذخیره سازی بالا نیاز دارد؟

خرید سرور HP برای سوپرمارکت

یکی از چالش‌هایی که صاحبان سوپرمارکت‌ها با آن مواجه می‌شوند زمانی است که تعداد مشتریان از یک حدی فراتر می‌رود؛ در این زمان باید داده‌های مربوط به تراکنش‌ها و موجودی در فضایی امن ذخیره شود. دو راه برای تحقق این امر وجود دارد؛ یکی استفاده از سرورهای ابری و دیگری خرید سرور HP و نگهداری از آن در محل خود. استفاده از سرور ابری خطراتی مانند هک شدن یا نشت اطلاعات را به‌دنبال دارد ولی داشتن یک سرور و نگهداری از آن گزینه‌ای ایده‌آل و معقول است. در این مقاله به بررسی نکات مهم خرید سرور برای سوپرمارکت می‌پردازیم.

سرور چیست؟

به بیانی ساده سرور به بدنه یا دستگاهی اصلی اطلاق می‌شود که تمام دستگاه‌های دیگر را متصل و کار می‌کند. تمام دستگاه‌های دیگری که به سرور متصل هستند، کلاینت نامیده می‌شوند. این نوع سیستم اتصال کامپیوترها به سیستم server-client معروف است. هر کلاینت منفردی که به سرور متصل است را می‌توان از طریق سرور اداره و کنترل کرد و تمام دستگاه‌های Client دیگر نیز می‌توانند منابع و خدمات سرور اصلی را به اشتراک بگذارند. بنابراین، یک سرور برای اهداف اتصال و ذخیره سازی در یک سوپرمارکت ضروری است.

فرم درخواست سرور

این امر به کارشناسان ماهان شبکه ایرانیان کمک می‌کند تا بهترین پیشنهاد را برای شما در نظر گیرند.
اطلاعات فردی(ضروری)

دلایل اهمیت خرید سرور برای سوپرمارکت چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ظهور فناوری‌های پیشرفته و گسترش استفاده از اینترنت، تقریبا هرکاری را می‌توان به‌وسیله کامپیوتر و اینترنت انجام داد. از گذشته تاکنون کاربرد کامپیوترها در زمینه‌ها وجنبه‌های متفاوت به اثبات رسیده است. سوپرمارکت ها و خواربارفروشی ها نیز از این امر مستثنی نیستند. برخی از عملکردهای مهم سرور HP در سوپرمارکت را در زیر برای شما آورده‌ایم:

نگهداری سوابق معاملات

این روزها بیشتر خریدها از طریق سوپرمارکت ها انجام می‌شود و هر نوع اقلامی را در این فروشگاه‌ها می‌توان پیدا کرد. روزانه صدها نفر برای خرید خواروبار و سایر اقلام موردنیاز به سوپر مارکت‌ها مراجعه می‌کنند. این منجر به انجام تعداد زیادی تراکنش در سوپرمارکت می‌شود. برای سوپرمارکت‌ها بسیار مهم است که مدارک ثبت شده از مقدار فروش و سودآوری در یک بازه زمانی خاص داشته باشند. اگر این کار به‌صورت دستی انجام شود، به زمان و تلاش زیادی نیاز است. وجود یک سرور اچ پی در سوپرمارکت می‌تواند به ذخیره داده‌های تمام تراکنش‌هایی که انجام می‌شود، کمک کند.

مدیریت موجودی

سوپرمارکت ها انواع بسیار زیادی از کالاها و محصولات را در مقادیر زیاد ذخیره می‌کنند. برای اطمینان از در دسترس بودن محصولات در هر زمان، مهم است که سوپرمارکت‌ها تمام اقلامی را که دارند ثبت کنند، این امر از طریق سرورها امکان پذیر است.

اشتراک گذاری اطلاعات

دستگاه‌های متصل به هم مکانیسمی آسان برای به اشتراک گذاری داده‌ها فراهم می‌کنند. هر اطلاعاتی را می‌توان از یکی از دستگاه های متصل سرور به دیگری ارسال کرد. آن‌ها باید حجم بسیار زیادی از اطلاعات را در مدت زمان کوتاهی پردازش کنند، به همین دلیل است که سرورهای Storage قادر به نگهداری حجم زیادی از داده ها ضروری است.

نظارت و مانیتورینگ

با وجود هزاران نفری که از سوپرمارکت شما بازدید می کنند، باید روی امنیت سوپرمارکت خود تمرکز کنید. وقتی سوپرمارکت شلوغ است، مردم تمایل به سرقت اشیاء دارند.

چرا باید ظرفیت ذخیره سازی سرورهای سوپرمارکت بالاتر از حد میانگین باشد؟

سوپرمارکت‌ها حجم بسیار زیادی از عملیات مالی و همچنین سایر عملیات را انجام می‌دهند. این عملیات باید سریع و بدون وقفه انجام شود. به همین دلیل برای سوپر مارکت‌ها ضروری است که اطمینان حاصل کنند که سرور خریداری شده دارای ظرفیت‌های ذخیره سازی بالاست و می‌تواند دیتای زیادی را در کمترین زمان ممکن پردازش کند. از دیگر دلایل خرید سرور HP برای سوپرمارکت می‌توان به این امر اشاره کرد که وجود یک سرور اچ پی می‌تواند به انتقال سریع و بازیابی اطلاعات از یک مکان به مکان دیگر کمک کند.

اگر به‌دنبال خرید یک سرور با ظرفیت ذخیره سازی بالا هستید یا می‌خواهید برای سوپرمارکت خود یک سرور راه اندازی کنید، ابتدا فرم بالا را پر کنید تا کارشناسان ماهان شبکه ایرانیان با شما تماس گیرند و با توجه به بودجه و مشخصات موردنیاز شما، بهترین کانفیگ سرور HP را به شما پیشنهاد دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *