بررسی تخصصی

معرفی سرور HPE ProLiant RL300 Gen11

معرفی سرور HPE ProLiant RL300 Gen11

طبق اخبار اعلام شده از سوی HPE، باید منتظر فروش سرور HP G11 در سال جدید باشیم! HPE اعلام کرده است که در حال برنامه ریزی بریا ارائه خط جدیدی از راه‌حل‌های محاسباتی ابری با استفاده از پردازنده های Ampere است. راه‌حل‌های جدید HPE برای ارائه به اپراتورها و شرکت‌هایی که از توسعه بومی ابری استقبال می‌کنند، با یک پایه محاسباتی چابک، توسعه‌پذیر و قابل اعتماد برای به‌طور بالقوه نوآوری طراحی شده‌اند. سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 که در سه ماهه سوم 2022 موجود است، اولین سرور از سری سرورهای HPE ProLiant RL Gen 11 است که برای ارائه عملکرد محاسباتی نسل بعدی با راندمان انرژی بالاتر توسعه یافته است. یکی از ویژگی‌های خارق العاده سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 بهره‌مندی از سوکتی است که می‌تواند تا 128 هسته را برای محاسبات مقیاس پذیر پشتیبانی کند. جالب است بدانید که با اینکه خبر ریلیز شدن سرور HP G11 بسیار نوید بخش است اما هنوز نسل سرورهای G10 Plus وارد بازار ایران نشده و آنچنان استقبالی هم از سرورهای نسل 10 پلاس نمی‌بینیم. در این مقاله از وبلاگ ماهان شبکه ایرانیان به بررسی سرور HPE RL300 Gen11 می‌پردازیم.

طراحی خاص سرور HPE ProLiant RL300 Gen11

در رویداد HPE Discover 2022 با رونمایی از سرور HPE RL300 G11 مشخص شد که این سرور از پردازنده های بومی ابری Ampere Altra و Ampere Altra Max استفاده می‌کند. سرور اچ پی ای RL300 Gen11 در هر سوکت می‌تواند 128 هسته را پشتیبانی کند که همین امر تاثیر بسزایی در سرعت و عملکرد دارد. اگر بخواهیم این سرور را از منظر فرم فاکتور بررسی کنیم باید بگوییم که تک یونیت بوده و فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند.

HPE سرورهای ProLiant جدید را برای ارائه‌دهندگان خدمات و شرکت‌های خدمات دیجیتال، تجارت الکترونیک و خدمات مبتنی بر ابر مانند IaaS، PaaS و SaaS را هدف قرار داده است. برای رفع این نیازها، سرور جدید HPE ProLiant از عملکرد قابل پیش بینی با استفاده از هسته‌های تک رشته‌ای آمپر با سرعت کلاک ثابت پشتیبانی می‌کند. همچنین برای پشتیبانی از مدیریت انعطاف‌پذیر، HPE HPE Integrated Lights Out (iLO) را برای مدیریت سرور سنتی و OPENBMC مبتنی بر لینوکس را برای محیط‌های منبع باز ارائه می‌کند. آمپر بر ارائه نوآوری پردازنده‌های بومی ابری متمرکز شده است. چیپست‌های Ampere Altra و 128 هسته‌ای Altra Max از هسته CPU Arm N1 Neoverse با موتورهای SIMD دوگانه 128 بیتی استفاده می‌کنند تا بالاترین عملکرد را در هر وات و کمترین توان در هر هسته را نشان دهند.

سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 می‌تواند به نیازهای سازمان‌هایی که رویکرد بومی ابری را برای توسعه برنامه‌ها و خدمات و نوآوری اتخاذ می‌کنند، پاسخ دهد و آن‌ها را برآورده کند. استفاده از پردازنده‌های بومی ابری Ampere Altra و Altra Max می‌تواند تمایز محصول را تقویت کند و تأثیر خود را بر تصمیم‌گیرندگانی که اهداف پایداری در سطح سازمان را در اولویت قرار می‌دهند، افزایش دهد. تاییدی از CloudSigma و مدیر عامل CloudSigma رابرت جنکینز در مورد نحوه قرارگیری سرور جدید برای کمک به بازده انرژی و اهداف پایداری شرکت و در عین حال کاهش هزینه تحویل به مشتریان نیز دلگرم کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *