بررسی تخصصی

سرور VOIP

سرور VOIP

پیاده سازی سیستم ویپ چه برای شرکت‌های خصوصی باشد و چه برای شرکت‌های دولتی، مورد بسیار مهمی است که به‌صورت فیزیکی یا به‌صورت مجازی با افزونه‌های خاص روی سرور انجام می‌شود. یکی از نکاتی که باید مد نظر داشته باشید این است که باید از فردی که قصد پیاده سازی سیستم ویپ برای سازمان شما را دارد؛ بپرسید که آیا قرار است سرور جدیدی خریداری شود یا روی سرور فعلی کارت ویپ اضافه کند یا از نرم افزارهایی که نیازی به کارت ویپ ندارند، سیستم VOIP شما را راه اندازی کند.

در این مطلب به بررسی نحوه انتخاب سرور برای راه اندازی VOIP می‌پردازیم. در ادامه همراه ما باشید…

ارائه کانفیگ برای سرور VOIP

VOIP مخفف Voice Over Internet Protocol است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا از طریق اینترنت تماس صوتی برقرار کنند. از مزایای VOIP می‌توان به این مورد اشاره کرد که دیگر برای برقراری ارتباط نیازی به خدمات تلفن سنتی، محلی یا سیم های فیزیکی مسی ندارید. VoIP تماس‌های تلفنی شما را به داده‌هایی تبدیل می‌کند که از طریق اینترنت ارسال می‌شوند. اگر سیگنال Wi-Fi قوی دارید، می‌توانید از کابل‌های اترنت استفاده کنید.

برخی از خدمات VoIP ممکن است فقط به شما اجازه دهند با استفاده از همان سرویس با افراد دیگری تماس بگیرید، اما برخی دیگر ممکن است به شما اجازه دهند با هر کسی که شماره تلفنی دارد – از جمله شماره‌های محلی، راه دور، تلفن همراه و بین المللی تماس بگیرید.

خرید سرور اچ پی برای سیستم VOIP

VOIP چگونه کار می‌کند؟

خدمات VoIP صدای شما را به سیگنال دیجیتالی تبدیل می کند که از طریق اینترنت منتقل می شود. اگر با یک شماره تلفن معمولی تماس می گیرید، سیگنال قبل از رسیدن به مقصد به سیگنال تلفن معمولی تبدیل می‌شود. VoIP می تواند به شما امکان برقراری تماس مستقیم از رایانه، تلفن VoIP ویژه یا تلفن سنتی متصل به آداپتور ویژه را بدهد.

VoIP همچنین می‌تواند مسیریابی تماس‌های ورودی و خروجی را از طریق شبکه‌های تلفن موجود انجام دهد. با این حال، برخی از خدمات VoIP ممکن است فقط از طریق رایانه یا تلفن VoIP کار کنند.

تلفن VOIP این امکان را به شما می‌دهد تا از طریق اینترنت، صدا و محتوای چند رسانه‌ای را انتقال دهید و همچنین دارای ویژگی‌هایی است که در تلفن‌های سنتی یافت نمی‌شود. این ویژگی‌ها می‌تواند شامل ضبط تماس، شناسه تماس گیرنده سفارشی و پست صوتی به ایمیل باشد. همچنین برای سازمان‌ها به عنوان راهی برای یکسان سازی ارتباطات مفید است.

VoIP می‌تواند چندین روش ارتباطی صوتی، تصویری یا متنی را فعال کند. این ویژگی می‌تواند برای مشاغل مفید باشد، بنابراین تیم‌ها برای برقراری ارتباط موثر با یکدیگر نیازی به کار با چندین برنامه مختلف ندارند.

راهنمای خرید سرور VOIP

همانطور که می‌دانید برای راه اندازی ویپ در سازمانتان نیاز به خرید سرور HP دارید. اما این سرور چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا بتواند برای سالیان طولانی بدون هیچ مشکلی برای شما کار کند؟‌

یکی از سرورهای بسیار مناسب برای ویپ، سرور DL380 است که مهم نیست نسل G7,G8.G9,G10 یا G10 Plus باشد. هر کدام از روش‌های راه‌اندازی پیاده سازی ویپ مزایا و معایب خاص خودش را دارد. اگر شما به‌صورت فیزیکی و با یک سرور جداگانه سیستم VOIP را راه‌اندازی کنید؛ برای شما خیلی بهتر است. با خرید سرور اچ پی شما می‌توانید یک ماشین مجازی روی آن نصب کنید و در صورت لزوم رم و CPU سرور خود را افزایش دهید. 

کانفیگ پیشنهادی سرور ویپ

HPE ProLiant DL360 Gen7

ο CPU: 2* intel X5650
ο Memory: 4* HP 4GB 10600R
ο Raid Controller: HP P408 2GB Raid
ο Hard: 4* HP 300GB 6G 10K
ο Network Card: HP 366FLR 4P 1GB NIC
ο Power Supply: 2* HP 460w PS
ο Rail Kit: HP Rail kit / CMA

خرید سرور DL380 G8 برای ویپ

HPE ProLiant DL380 G8 - 8SFF

ο CPU: 2*Intel Xeon Processor E5-2697 v2
ο Memory: 4* HP 16GB 14900
ο Raid Controller: HP P420/2GB
ο Hard: 4* HP 600GB 12G USED
ο SSD: Samsung 1TB EVO 870 SSD New
ο Power Supply: 2* HP 750w PS
ο Rail Kit: HP Rail kit / CMA

سرور VOIP

HPE ProLiant ML350 G10

ο CPU: 2* Gold 6130
ο Memory: 4* HP 32GB 2666
ο Hard: 2* HDD 8TB SAS
ο SSD: 2*SSD 800GB SAS MU

HPE ProLiant ML30 G10 Plus

ο CPU: 1*Intel Xeon E2314
ο Memory: 1* HP 16GB 2666E
ο SSD: 3* Samsung SSD 1TB EVO 870
ο Hard: 3* HP HDD 2.4TB 10K

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *