بررسی تخصصی

نحوه ایجاد رید در سرور HP DL380 G8

ایجاد رید روی سرور DL380 G8

اگر مقالات ماهان شبکه ایرانیان را دنبال کرده باشید؛ در مورد رید بندی سرورهای G10 برای شما آموزشی قرار داده‌ایم. در این مقاله قصد داریم ایجاد رید روی سرور DL380 G8 را به شما به‌طور ساده و کوتاه آموزش دهیم پس تا انتهای این مطلب همرا ما باشید.

مراحل ایجاد رید روی سرور DL380 G8

قدم اول برای انجام این کار این است که سرور DL380 G8 خود را ریبوت کرده و کنسول ویندوز را بررسی کنید. سپس گزینه F8 را در کنسول مشاهده خواهید کرد. F8 را فشار دهید تا به پنجره گزینه‌های پیکربندی Raid برسید.

ایجاد رید روی سرور DL380 G8

وقتی کلید F8 را فشار دادید، گزینه ایجاد Raid را مشاهده خواهید کرد. طبق عکس زیر پیش بروید:

ایجاد رید روی سرور DL380 G8

اکنون در حال مشاهده پنجره پیکربندی Raid خواهید بود. برای ایجاد RAID می‌توانید گزینه Create Logical Drive را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید درایو منطقی خود را با استفاده از این گزینه مشاهده و حذف کنید. اکنون همراه ما باشید با هم تا RAID 0 را با یک گزینه دیسک ایجاد کنیم.

نحوه ایجاد RAID در سرور HP DL380 G8

در این قسمت می‌توانید مشاهده کنید که یک هارد دیسک و Raid 0 انتخاب شده است. می‌توانید دیسک را با فشار دادن کلید Space انتخاب یا لغو انتخاب کنید. وقتی گزینه disk و RAID را انتخاب کردید، کلید Enter را فشار دهید تا درایو منطقی ایجاد شود.

مراحل ایجاد رید روی سرور DL380 G8

اکنون باید F8 را فشار دهید تا تنظیمات RAID ذخیره شود. پس از فشار دادن F8 به ویندوز خواهیم رسید.

ایجاد RAID در سرور HP DL380 G8

اکنون کلید Enter را فشار دهید تا پیکربندی Raid راتایید کنید. پس از آن با موفقیت مراحل پیکربندی رید روی سرور DL380 G8 را با موفقیت به انجام رسانده‌ایم. سپس پنجره‌های اصلی پیکربندی RAID خود را خواهید دید. جایی که می‌توانید جزئیات RAID ایجاد شده را مشاهده کنید.

How to create RAID in HP DL380 G8 server

اکنون می‌خواهم View Logical Drive را انتخاب کنیم تا پیکربندی RAID ایجاد شده را ببینیم. هنگامی که این گزینه را وارد کردیم، جزئیات RAID ایجاد شده را مانند زیر مشاهده خواهیم کرد.

How to create RAID in HP DL380 G8 server

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *