بررسی تخصصی

آموزش ساخت ماشین مجازی در ESXi

آموزش ساخت ماشین مجازی در ESXi

ماشین مجازی یک منبع محاسباتی است که به جای رایانه فیزیکی از نرم افزار برای اجرای برنامه‌ها استفاده می‌کند. هر ماشین مجازی سیستم عامل خود را اجرا می‌کند و به طور جداگانه از ماشین‌های مجازی دیگر عمل می‌کند، حتی زمانی که همه آنها بر روی یک Host اجرا می‌شوند. فناوری ماشین مجازی در بسیاری از محیط‌های ابری استفاده می‌شود و اخیراً، سرویس‌های ابری عمومی از ماشین‌های مجازی برای ارائه منابع برنامه مجازی به چندین کاربر به طور همزمان استفاده می‌کنند تا محاسباتی کارآمدتر و انعطاف‌پذیرتر داشته باشند. در این مطلب به آموزش گام به گام ساخت ماشین مجازی در ESXi می‌پردازیم.

با VMware ESXi، شما می‌توانید به‌صورت کاملا یکپارچه اقدام به ساخت ماشین مجازی کنید. پیش نیاز انجام این کار وجود یک ISO Image است.

آپلود ISO در VMware ESXi 6.5

اولین قدم هنگام ساخت ماشین مجازی در هر هایپروایزر این است که مطمئن شوید که توانایی نصب یک سیستم عامل روی VM را داریم. ESXi آپلود ISO شما را به راحتی از طریق رابط کاربری آسان می‌کند. برای شروع، روی Storage از پنل “Navigator” در سمت چپ صفحه خود کلیک کنید.

آپلود ISO در VMware ESXi 6.5

برای ساخت ماشین مجازی سپس، روی تب Datastores در بالای صفحه کلیک کنید و datastore را که می‌خواهید ISO خود را در آن ذخیره کنید، انتخاب کنید.

ساخت ماشین مجازی

روی دکمه مرورگر Datastore در بالای صفحه کلیک کنید. مکانی را که می‌خواهید ISO خود را ذخیره کنید انتخاب کنید و روی آپلود در سمت چپ بالای پنجره پاپ آپ کلیک کنید.

آپلود ISO

توجه داشته باشید که مدت زمانی که طول می‌کشد تا ISO شما آپلود شود به سرعت شبکه و اندازه ISO بستگی دارد. پس از تکمیل آپلود، شما آماده هستید تا VM خود را در ESXi ایجاد کنید.

ساخت ماشین مجازی در VMware ESXi 6.5

برای ایجاد یک VM در VMware ESXi 6.5، روی Virtual Machines از پنل «Navigator» در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

ساخت ماشین مجازی در ESXi

روی دکمه Create/Register VM در بالای صفحه کلیک کنید و پاپ آپ زیر را مشاهده خواهید کرد.

ساخت VM

از منوی پاپ آپ گزینه Create a new virtual machine را انتخاب کنید. سپس، روی Next کلیک کنید. در صفحه “Select a name and guest OS”، اطلاعات مربوطه را به سیستم عاملی که می‌خواهید نصب کنید وارد کنید و نامی برای ماشین مجازی خود انتخاب کنید. سپس، روی Next کلیک کنید.

ماشین مجازی

در صفحه زیر، می‌توانید Datastore را که می‌خواهید ماشین مجازی خود را در آن ذخیره کنید، انتخاب کنید و سپس روی Next کلیک کنید. این ما را به تنظیمات سخت افزار مجازی می‌رساند.

ساخت VM در ESXI

اطمینان حاصل کنید که تمام سخت افزار موجود در این صفحه برای سیستم عاملی که استفاده می‌کنید و همچنین برنامه‌هایی که VM اجرا می‌شود کافی است. برای لود ISO، روی منوی کشویی کنار «CD/DVD Drive 1» کلیک کنید و Datastore ISO file را انتخاب کنید.

آموزش ساخت ماشین مجازی در ESXi

ISO را که در مرحله اول آپلود کردید انتخاب کنید و پس از اتمام کار روی Select کلیک کنید. به صفحه «Customize settings» برگردید، روی Next کلیک کنید. اطلاعات VM خود را بررسی کرده و صحت آن را بررسی کنید. پس از تأیید صحت اطلاعات سخت افزاری ماشین مجازی خود، روی Finish کلیک کنید و یک ماشین مجازی جدید ایجاد می‌شود. پس از ساخت ماشین مجازی اکنون آماده نصب یک سیستم عامل بر روی VM هستید.

نصب سیستم عامل در VMware ESXi 6.5

نصب واقعی سیستم عامل بسته به سیستم عاملی که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. با این حال، می‌توانید به راحتی نصب را در رابط کاربری ESXi آغاز کنید. برای شروع، روی Virtual Machines از پنل “Navigator” در سمت چپ صفحه خود کلیک کنید.

نصب سیستم عامل در VMware ESXi 6.5

 

سپس روی ماشین مجازی که می‌خواهید سیستم عامل را روی آن نصب کنید کلیک کنید.

 

نصب سیستم عامل در VMware ESXi 6.5

پس از این کار، روی دکمه روشن/خاموش کلیک کنید و دستورالعمل های نصب سیستم عامل خود را دنبال کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام ساخت ماشین مجازی می‌توانید با کارشناسان ماهان شبکه ایرانیان در تماس باشید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *