SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 MP RI SFF U.3 P20139-B21

دسته بندی
ویژگی محصول:
  • پارت نامبر: P20139-B21
  • ظرفیت ذخیره‌سازی 1.92 ترابایت
  • فرم فکتور 2.5 اینچ SFF با ارتفاع 15 میلی‌متر
  • رابط اتصال NVMe PCIe Gen4 U.3
  • سرعت خواندن ترتیبی تا 5500MiB/s
  • سرعت نوشتن ترتیبی تا 1150MiB/s
  • استقامت نوشتاری 3424 ترابایت و DWPD برابر 1
  • کلاس کاری Mainstream Performance Read Intensive
  • پشتیبانی از قابلیت Hot Plug
  • مناسب برای دیتابیس‌های خواندن‌محور، مجازی‌سازی و سرویس‌های سازمانی
ضمانت اصالت کالا
ارسال سریع
ارائه فاکتور رسمی
مشاوره قبل از خرید
ارتباط با کارشناسان

مشاوره خرید رایگان و استعلام قیمت برای همکاران

دانلود pdf معرفی محصول :
قیمت محصول:

تماس بگیرید

ارتباط با کارشناسان

مشاوره خرید رایگان و استعلام قیمت برای همکاران

دانلود pdf معرفی محصول :
قیمت محصول:

تماس بگیرید

ارتباط با کارشناسان

مشاوره خرید رایگان و استعلام قیمت برای همکاران

توضیحات

اگر برای ارتقای سرعت ذخیره‌سازی اطلاعات در دیتاسنتر و اجرای سرویس‌های سازمانی به دنبال خرید SSD سرور با عملکرد بالا و رابط NVMe هستید، SSD سرور HPE مدل P20139-B21 با ظرفیت 1.92 ترابایت یکی از گزینه‌های حرفه‌ای برای زیرساخت‌های سروری است. این درایو با رابط PCIe Gen4، فرم فکتور 2.5 اینچ SFF و استاندارد U.3 طراحی شده و برای بارهای کاری Read Intensive مناسب است.

این SSD از خانواده Mainstream Performance اچ‌پی بوده و با سرعت خواندن ترتیبی تا 5500MiB/s، عملکرد مناسبی برای دیتابیس‌های خواندن‌محور، مجازی‌سازی، سرویس‌های سازمانی و محیط‌های ذخیره‌سازی پرترافیک ارائه می‌دهد. ظرفیت 1.92 ترابایتی در کنار استقامت نوشتاری 3424 ترابایت، این محصول را به گزینه‌ای قابل بررسی برای زیرساخت‌های حرفه‌ای تبدیل کرده است.

مشخصات فنی SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 MP RI SFF U.3 P20139-B21

پیش از خرید SSD سرور HPE P20139-B21 بهتر است مشخصات فنی آن را بررسی کنید. این مدل از رابط NVMe مبتنی بر PCIe Gen4 استفاده می‌کند و در مقایسه با SSDهای SATA و SAS، پهنای باند بالاتری در اختیار سرور قرار می‌دهد.

مهم‌ترین مشخصات فنی این محصول عبارت‌اند از:

  • برند: HPE
  • مدل: 1.92TB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive
  • پارت نامبر: P20139-B21
  • ظرفیت: 1.92 ترابایت
  • فرم فکتور: 2.5 اینچ SFF
  • رابط اتصال: NVMe PCIe Gen4 U.3
  • سرعت خواندن ترتیبی: تا 5500MiB/s
  • سرعت نوشتن ترتیبی: تا 1150MiB/s
  • Random Read: حدود 155,000 IOPS
  • Random Write: حدود 30,000 IOPS
  • Endurance: حدود 3424 ترابایت نوشتن
  • DWPD: برابر 1
  • نوع اتصال: Hot Plug
  • ارتفاع: 15 میلی‌متر
  • مصرف انرژی: حدود 11.9 وات

این اطلاعات بر اساس دیتاشیت رسمی محصول و مشخصات فنی HPE ارائه شده‌اند.

کاربردهای SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 MP RI SFF U.3 P20139-B21

SSD سرور HPE P20139-B21 برای محیط‌هایی طراحی شده که حجم عملیات خواندن اطلاعات در آن‌ها بیشتر از نوشتن است. فناوری NVMe Gen4 امکان دسترسی سریع‌تر به داده‌ها و کاهش تأخیر در عملیات ذخیره‌سازی را فراهم می‌کند.

کاربردهای SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 MP RI SFF U.3 P20139-B21

مهم‌ترین کاربردهای این SSD عبارت‌اند از:

  • دیتابیس‌های خواندن‌محور و سازمانی
  • ذخیره‌سازی اطلاعات پرتکرار
  • Read Caching برای افزایش سرعت دسترسی به داده‌ها
  • مجازی‌سازی و اجرای ماشین‌های مجازی
  • سرویس‌های ایمیل سازمانی
  • سرورهای فایل و ذخیره‌سازی اطلاعات
  • سرویس‌های آنلاین و وب‌سایت‌های پرترافیک
  • پردازش و تحلیل داده
  • Boot و Swap در زیرساخت‌های سروری

برای مثال، در یک سرور سازمانی که تعداد زیادی درخواست خواندن اطلاعات از دیتابیس دریافت می‌کند، استفاده از SSDهای NVMe می‌تواند زمان دسترسی به داده‌ها را کاهش دهد و عملکرد کلی Storage را بهبود ببخشد.

البته به دلیل کلاس کاری Read Intensive، این مدل برای سناریوهایی که نوشتن مداوم و سنگین اطلاعات دارند، انتخاب اول محسوب نمی‌شود.

بررسی عملکرد SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 P20139-B21

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این SSD استفاده از رابط PCIe Gen4 است. برخلاف SSDهای SATA که به پهنای باند محدودتری وابسته هستند، درایوهای NVMe از مسیر PCIe برای انتقال مستقیم‌تر اطلاعات استفاده می‌کنند.

HPE P20139-B21 در عملیات خواندن ترتیبی به سرعتی حدود 5500MiB/s می‌رسد. سرعت نوشتن ترتیبی آن نیز حداکثر 1150MiB/s اعلام شده است.

از نظر عملکرد تصادفی نیز مشخصات زیر برای این مدل ارائه شده است:

  • Random Read IOPS در Q=16: حدود 155,000
  • Random Write IOPS در Q=16: حدود 30,000
  • حداکثر Random Read IOPS: حدود 700,000 در Q256
  • حداکثر Random Write IOPS: حدود 30,000 در Q256

این مشخصات نشان می‌دهند که SSD موردنظر برای بارهای کاری با تمرکز بر خواندن اطلاعات طراحی شده است.

در دیتابیس‌هایی که تعداد درخواست‌های خواندن بالاست، استفاده از چنین درایوی می‌تواند سرعت پاسخ‌گویی Storage را بهبود دهد. همچنین در محیط‌های مجازی‌سازی که چندین ماشین مجازی به‌صورت هم‌زمان به اطلاعات دسترسی دارند، عملکرد NVMe اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

مزایای استفاده از SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 P20139-B21

استفاده از SSDهای NVMe سازمانی در مقایسه با درایوهای SATA و SAS می‌تواند مزایای متعددی در عملکرد زیرساخت ذخیره‌سازی ایجاد کند.

سرعت بالای انتقال اطلاعات

رابط PCIe Gen4 در این SSD امکان دستیابی به سرعت خواندن ترتیبی تا 5500MiB/s را فراهم می‌کند. این ویژگی برای سرویس‌هایی که به دسترسی سریع به اطلاعات نیاز دارند اهمیت زیادی دارد.

استقامت نوشتاری مناسب

یکی از معیارهای مهم در انتخاب SSD سرور، میزان تحمل نوشتن اطلاعات در طول عمر کاری درایو است.

HPE P20139-B21 دارای Endurance حدود 3424 ترابایت و شاخص DWPD برابر 1 است. به این معنا که در طول دوره تعریف‌شده، امکان نوشتن معادل یک بار ظرفیت کامل درایو در هر روز وجود دارد.

تأخیر پایین در دسترسی به اطلاعات

فناوری NVMe با استفاده از رابط PCIe و معماری ارتباطی خود، تأخیر دسترسی به اطلاعات را در مقایسه با رابط‌های قدیمی‌تر کاهش می‌دهد.

این ویژگی برای دیتابیس‌ها، نرم‌افزارهای سازمانی و سرویس‌هایی که به درخواست‌های هم‌زمان زیادی پاسخ می‌دهند اهمیت دارد.

طراحی مناسب برای دیتاسنتر

این SSD با فرم فکتور SFF و قابلیت Hot Plug طراحی شده است. قابلیت Hot Plug امکان نصب یا تعویض درایو را در سرورهای سازگار بدون خاموش کردن کامل سیستم فراهم می‌کند.

مدیریت خطا و حفظ یکپارچگی اطلاعات

درایوهای سازمانی HPE از قابلیت‌های تشخیص و مدیریت خطا در مسیر انتقال داده استفاده می‌کنند. این ویژگی برای حفظ صحت اطلاعات در محیط‌های سروری اهمیت دارد.

بهره‌وری مناسب در عملیات خواندن

کلاس Read Intensive این محصول برای Workloadهایی طراحی شده که عملیات خواندن اطلاعات در آن‌ها سهم بیشتری دارد. بنابراین در سرویس‌هایی مانند Read Caching، ایمیل سازمانی و دیتابیس‌های خواندن‌محور می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

پشتیبانی RAID و مجازی‌سازی در SSD سرور HPE P20139-B21

یکی از کاربردهای مهم SSDهای NVMe در سرورها، ایجاد زیرساخت ذخیره‌سازی سریع برای مجازی‌سازی و اجرای سرویس‌های سازمانی است.

HPE P20139-B21 با رابط NVMe Gen4 می‌تواند در سرورهای سازگار برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی ماشین‌های مجازی و سرویس‌های پرترافیک استفاده شود.

برای مثال، استفاده از چند SSD NVMe در یک سرور می‌تواند ظرفیت و سرعت موردنیاز برای اجرای هم‌زمان ماشین‌های مجازی را فراهم کند.

از نظر RAID نیز باید توجه داشت که امکان استفاده از RAID سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری به معماری سرور، کنترلر و پشتیبانی NVMe بستگی دارد. همه کنترلرهای SAS/SATA از RAID روی درایوهای NVMe پشتیبانی نمی‌کنند.

بنابراین پیش از انتخاب RAID 1، RAID 5 یا RAID 10 باید سازگاری کنترلر و پلتفرم سرور بررسی شود.

جدول مقایسه SSDهای سرور HPE

مدلظرفیترابطکلاس کاریسرعت خواندن ترتیبیسرعت نوشتن ترتیبی
HPE P20139-B211.92TBNVMe Gen4 U.3Mainstream RI5500MiB/s1150MiB/s
HPE P20141-B213.84TBNVMe Gen4 U.3Mainstream RI5900MiB/s2300MiB/s
HPE P20143-B217.68TBNVMe Gen4 U.3Mainstream RI5900MiB/s3800MiB/s
HPE P22276-B211.92TBNVMe Gen4 U.3High Performance RI7000MiB/s2500MiB/s

اگر ظرفیت 1.92 ترابایت برای نیازهای شما کافی باشد و تمرکز اصلی روی عملیات خواندن باشد، P20139-B21 انتخاب مناسبی است. اما برای بارهای کاری سنگین‌تر یا نیاز به سرعت نوشتن بیشتر، می‌توان مدل‌های High Performance را نیز بررسی کرد.

سرورهای سازگار با SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 P20139-B21

SSD سرور HPE P20139-B21 در فهرست قطعات قابل سفارش برخی از سرورهای نسل دهم HPE قرار دارد. از جمله پلتفرم‌هایی که این مدل در QuickSpecs آن‌ها معرفی شده است:

همچنین این محصول در فهرست قطعات سازگار برخی پلتفرم‌های HPE مانند Synergy 480 Gen10 نیز دیده می‌شود.

نکته مهم سازگاری: صرفاً نسل سرور برای تأیید سازگاری کافی نیست. وجود Backplane سازگار با NVMe، پشتیبانی از رابط U.3 یا U.2، تعداد Laneهای PCIe، نوع Drive Bay و Firmware سرور باید بررسی شود. HPE اعلام کرده است که SSDهای NVMe U.3 در Backplaneهای NVMe U.2 برخی سرورهای Gen10 نیز سازگار هستند؛ بااین‌حال، این موضوع به پیکربندی دقیق سرور بستگی دارد.

قیمت SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 P20139-B21

قیمت SSD سرور HPE P20139-B21 به عواملی مانند موجودی بازار، وضعیت کالا، نو یا استوک بودن، سلامت حافظه و شرایط گارانتی بستگی دارد.

در زمان خرید SSDهای NVMe سازمانی، علاوه بر ظرفیت و سرعت انتقال اطلاعات، بررسی میزان کارکرد درایو و Endurance باقی‌مانده اهمیت زیادی دارد.

مواردی که بهتر است پیش از خرید بررسی شوند عبارت‌اند از:

  • اصالت پارت نامبر P20139-B21
  • نو یا استوک بودن SSD
  • میزان Power-On Hours
  • مقدار Total Bytes Written
  • وضعیت سلامت حافظه
  • میزان Endurance باقی‌مانده
  • سازگاری با Backplane سرور
  • وضعیت Firmware
  • مهلت تست و شرایط گارانتی

همچنین باید توجه داشت که SSDهای NVMe Gen4 به دلیل فناوری و عملکرد بالاتر، معمولاً قیمت بیشتری نسبت به SSDهای SATA و SAS با ظرفیت مشابه دارند.

سوالات متداول درباره SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 P20139-B21

❓ SSD سرور HPE P20139-B21 چه ظرفیتی دارد؟

این SSD دارای ظرفیت اسمی 1.92 ترابایت است و از رابط NVMe PCIe Gen4 با فرم فکتور 2.5 اینچ SFF استفاده می‌کند.

❓ سرعت SSD سرور HPE P20139-B21 چقدر است؟

سرعت خواندن ترتیبی این مدل تا 5500MiB/s و سرعت نوشتن ترتیبی آن تا 1150MiB/s است. همچنین عملکرد خواندن تصادفی آن در Q=16 حدود 155 هزار IOPS اعلام شده است.

❓ تفاوت SSD سرور NVMe با SATA چیست؟

SSDهای NVMe از رابط PCIe برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کنند و معمولاً پهنای باند بیشتر و تأخیر کمتری نسبت به SSDهای SATA دارند. به همین دلیل برای دیتابیس‌ها، مجازی‌سازی و سرویس‌های پرترافیک مناسب‌تر هستند.

❓ آیا HPE P20139-B21 برای مجازی‌سازی مناسب است؟

بله. این SSD می‌تواند برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی ماشین‌های مجازی و اجرای سرویس‌های سازمانی مناسب باشد؛ به‌خصوص در محیط‌هایی که حجم عملیات خواندن اطلاعات بیشتر است.

❓ تفاوت Read Intensive و Mixed Use چیست؟

SSDهای Read Intensive برای بارهای کاری با حجم خواندن بالا و نوشتن کمتر طراحی شده‌اند. در مقابل، مدل‌های Mixed Use برای ترکیبی متعادل‌تر از عملیات خواندن و نوشتن مناسب هستند و معمولاً Endurance بالاتری برای بارهای نوشتاری دارند.

❓ آیا SSD سرور HPE P20139-B21 از RAID پشتیبانی می‌کند؟

امکان استفاده از این SSD در آرایه‌های RAID به پلتفرم سرور و کنترلر سازگار با NVMe بستگی دارد. پیش از انتخاب سطح RAID باید قابلیت پشتیبانی کنترلر یا راهکار نرم‌افزاری از NVMe بررسی شود.

❓ SSD سرور HPE P20139-B21 با چه سرورهایی سازگار است؟

این مدل در فهرست قطعات سرورهایی مانند HPE DL360 Gen10، DL380 Gen10 و DL385 Gen10 قرار دارد. البته Backplane، Bay، رابط U.3/U.2 و پیکربندی دقیق سرور باید پیش از خرید بررسی شوند.

کلام آخر

SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 MP RI SFF U.3 با پارت نامبر P20139-B21 یک راهکار ذخیره‌سازی سازمانی برای دیتاسنترها و سرورهایی است که به سرعت بالای خواندن اطلاعات و تأخیر پایین نیاز دارند. رابط PCIe Gen4، ظرفیت 1.92 ترابایت، سرعت خواندن ترتیبی تا 5500MiB/s و استقامت نوشتاری 3424 ترابایت از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول هستند.

اگر در حال بررسی قیمت سرور اچ پی و انتخاب قطعات مناسب برای ارتقای زیرساخت ذخیره‌سازی هستید، این SSD می‌تواند برای دیتابیس‌های خواندن‌محور، مجازی‌سازی و سرویس‌های سازمانی گزینه مناسبی باشد. بااین‌حال، پیش از خرید باید سازگاری رابط U.3، Backplane و کنترلر سرور را بررسی کنید تا از عملکرد صحیح درایو در پیکربندی موردنظر اطمینان داشته باشید.

برای انتخاب دقیق‌تر SSD متناسب با سرور HPE خود، می‌توانید از کارشناسان ماهان شبکه ایرانیان مشاوره دریافت کنید.

توضیحات تکمیلی
برند

HPE

پارت نامبر

P20139-B21

ظرفیت

1.92TB

فرم فکتور

2.5 اینچ SFF

رابط اتصال

NVMe PCIe Gen4 U.3

سرعت خواندن ترتیبی

5500MiB/s

سرعت نوشتن ترتیبی

1150MiB/s

کلاس کاری و استقامت

Mainstream Performance Read Intensive – 3424TB Endurance – 1 DWPD

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “SSD سرور HPE 1.92TB NVMe Gen4 MP RI SFF U.3 P20139-B21”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط