نمایش دادن همه 8 نتیجه

نمایش 9 24 36

رید کنترلر سرور HP

کارت رید یا رید کنترلر مخفف Redundant Array Of independent Disk است و برای مدیریت درایوهای HDD و SSD استفاده می‌شود تا به عنوان یک واحد منطقی کار کنند. ریدکنترلر حفاظت از داده‌های ذخیره شده را برعهده دارد و با تسریع دسترسی به این داده‌ها به بهبود عملکرد محاسباتی کمک می‌کند.

رید کنترلر ممکن است فقط نرم افزاری باشد و از منابع سخت افزاری مانند سی پی یو و DRAM استفاده کند. رید مبتنی بر نرم افزار معمولا عملکردی مشابه با Raid مبتنی بر سخت افزار دارد؛ اما عملکرد آن کمتر از نسخه‌های سخت افزاری است.

چرا باید از رید کنترلر استفاده کنیم؟

رید کنترلر وظایف حیاتی دارد؛ به‌عنوان مثال پیش بینی، شناسایی و رفع مشکلات احتمالی، حفاظت در برابر Down Time، ریکاوری اتوماتیک و بررسی پارامترهای اصلی از وظایف ریدکنترلر اچ پی است.

کارت Raid هاردهای SSD و HDD را به‌گونه‌ای مدیریت می‌کند تا آن‌ها بتوانند با یکدیگر به‌صورت هماهنگ کار کنند. جالب است بدانید که عملکرد صحیح ریدکنترلر سبب حفظ امنیت داده‌ها می‌شود.

همچنین کنترلر RAID وظیفه بررسی سازگاری دیسک‌ها و تخصیص داده‌ها بین درایوهای فیزیکی را بر عهده دارد. اگر یکی از درایوهای فیزیکی خراب شود، کنترلر RAID مسئول بازسازی یک آرایه ناموفق برای سازگاری داده‌ها است.

مزایای رید کنترلر نرم افزاری

انعطاف پذیری و هزینه کم را می‌توان بزرگترین مزیت اصلی استفاده از Raid Controller نرم افزاری نام برد. در رید نرم افزاری نیازی به هیچگونه رید کنترلر سخت افزاری ندارید! البته باید توجه کنید که پردازنده سیستم میزبان به اندازه کافی قدرتمند باشد تا نرم افزار رید را بدون تاثیر منفی اجرا کند. توجه کنید که رید نرم افزاری کارایی لازم را در بیشتر مواقع ندارد.

هنگام خرید رید کنترلر سرور HP باید به چه مواردی توجه کنیم؟

قیمت رید کنترلر سرور HP متفاوت است و برای داشتن یک سرور با راندمان کاری بالا، حتما باید اقدام به خرید رید کنترلر کنید. رید سخت‌افزاری می‌تواند هماهنگی لازم بین هارد دیسک‌ها را برقرار کند، اگرچه از نظر هزینه‌ای کمی گران‌تر است. با این حال از ریدهای نرم‌افزاری نیز در شرایط خاصی می‌توان استفاده کرد.

نکات زیر را هنگام خرید ریدکنترلر در نظر بگیرید:

  • سازگاری با سیستم عامل
  • رابط SATA / SAS
  • سطوح رید قابل پشتیبانی
  • عملکرد خواندن / نوشتن
  • اندازه کش
  • رابط PCIe
  • قابلیت رمزگذاری
  • مصرف برق

البته توجه کنید که Raid Controller همراه با سرور به‌فروش می‌رسد، در صورت خرابی رید کنترلر حتما با کارشناسان فنی در تماس باشید تا شما را برای خرید این قطعه مهم و حیاتی یاری کنند. تیم فنی ماهان شبکه ایرانیان در هر ساعتی از شبانه روز آماده خدمت‌رسانی به مشتریان محترم است.